Stavba domu

V každej chvíli niekto na svete práve premýšľa nad bývaním. Možností existuje mnoho, od podnájmov, cez vlastný byt, či dom, až po tie čo na prvý pohľad vyzerajú šialene, ako napr. kočovný život v maringotke, či karavane.

Ako už názov nášho webu môže napovedať, u nás nájdete informácie hlavne o domoch, konkrétne o to čo všetko treba spraviť, aby ste si mohli postaviť ten svoj vysnívaný dom.

Bývať vo vlastnom je voľba, ktorá raz čaká takmer každého a vybrať si namiesto bytu dom, má mnoho výhod. Kto niekedy býval v bytovke, asi vie o aké sa jedná – v dome máte hlavne menej problémov so susedmi (a keď nejaké, tak ich nemáte hneď za stenou, ale o kus ďalej). Taktiež pocitu vyjsť si do vlastnej záhrady a vyvaliť sa na lehátko, či spraviť rodinnú grilovačku sa vyrovná máločo. Tí majetnejší si smelo spríjemnia aj leto bazénom a tí pracovitejší môžu doslova z okna pozorovať ako im v záhradke rastie vlastnoručne dopestovaná zelenina, či ovocie.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Mať k niekoľkým izbám aj svoj vlastný dvor či záhradku je proste na nezaplatenie. No a počet tých izieb je tiež viacmenej len na vás 🙂

...

Taktiež je len vaša voľba, po akom riešení siahnete. Hlavne v poslednej dobe sú v móde montované domy (inak nazývané aj domy na kľúč), ale stále sa nájde mnoho ľudí, ktorí chcú radšej bývať v klasickom murovanom tehlovom dome (existujú samozejme aj drevenice, či niektoré iné, často skôr „experimentálne“ stavby – povieme si niečo aj o nich, je to veľmi zaujímavá téma). Venovať sa ale budeme hlavne stavbe vlastného tehlového domu.

Ak neviete kde začať, určite bude pre vás užitočná krátka séria článkov, v ktorej náš autor Peter opisuje ako staval dom on sám a čo všetko v našich podmienkach taká samostavba zahŕňa. Všetko prehľadne rozdelené do jednotlivých krokov:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.